Chráňte svoju rodinu výberom správnej bezpečnostnej vložky

 ako odmerať vložku

 

Viete, ako správne odmerať vložku do dverí?

 

AKO ZLADIŤ HRÚBKU ROZIET S ROZMEROM BEZPEČNOSTNEJ VLOŽKY

 

Platí zásada, že cylindrická vložka nesmie presahovať povrch rozety (alebo iného povrchového kovania na dverách) o viac než 2-3 mm. A to isté platí aj opačným smerom – vložka nesmie končiť pod povrchom rozety o viac než 2-3 mm. Inak uľahčíte prípadné pokusy o nedovolenú manipuláciu.

 

Máte holé dvere bez ničoho?

 

Ak ešte nemáte na dverách kovanie ani vložku, potrebujeme vedieť hrúbku dverí od stredovej skrutky, ktorá upevňuje vložku, smerom k povrchu dverí na obe strany (dnu a von). Výsledok budú 2 čísla v mm (napríklad 21/25). V tomto prípade Vám odporučíme rozmer vložky aj roziet tak, aby bola dodržaná bezpečnosť.

 

 dlžky vložiek

 

Iba meníte fabku?

 

Ak chcete vymeniť iba starú vložku za novú, zmerajte ju od stredovej skrutky po oba konce (smerom dnu a von). Výsledný rozmer bude napríklad 30/35 mm. Rozmery vložiek sú odstupňované po 5 mm, čo značne uľahčuje meranie.

 

 hrúbka dverí

 

Máte nové dvere s rozetami/kovaním, ktoré nechcete meniť?

 

Ak vo dverách nemáte vložku, ale rozety alebo iné kovanie sú už na svojom mieste, potrebujeme vedieť rozmer od skrutky po povrch roziet (smerom dnu aj von z dverí).

 

 meranie vložky

 

Náš tip: Vložka sa demontuje vložením kľúča z vnútornej strany dverí a uvoľnením stredovej skrutky, ktorá vložku upevňuje. Nájdite polohu kľúča, v ktorej sa vložka dá vytiahnuť. Ak vložke stále niečo bráni, môže ísť o jej ozubený veniec – v tom prípade je nutné demontovať aj interiérovú časť kovania.

 


Zabezpečte svoju rodinu výberom vhodnej bezpečnostnej vložky.

 

Neváhajte a prezrite si aj rozšírenú ponuku bezpečnostných vložiek Metalia.