Potrebujete kľučky, madlá, či klopadlá?

madlo-caste otazky

Tu nájdete odpovede na otázky, ktoré Vás pri madlách trápia.

Kde môžem vidieť Vaše madlá naživo?

Vo vzorkovni v Bratislave v bežných otváracích hodinách, kde si môžete nechať poradiť aj nakúpiť. Vzorky na vyžiadanie je možné vidieť aj v Brne a Michalovciach.

Ak som si vybral z madiel na sklo, dá sa použiť aj na drevené dvere?

Platí zásada, že prakticky všetky madlá je možné umiestniť na každý typ dverí. O použití madla potrebujeme vedieť už pri objednávke, aby sme k madlu pripravili správny spojovací materiál. Pomôže nám najmä materiál (plastové, hliníkové, oceľové, drevené, sklenené) a hrúbka dverí v mm.

Ako rýchlo viete dodať madlo, ktoré si objednám?

Mádlá sú na sklade, môžete si ich odniesť osobne z našej predajne v Bratislave alebo si ich nechať poslať ešte v deň objednávky (ak objednáte do 12:00). Ak objednáte neskôr počas dňa, urobíme, čo je v našich silách podľa aktuálnych objednávok na expedíciu. Niektoré madlá sú na objednávku s dodaciou dobou 2 - 4 týždne

Čo je to priame a vyosené madlo a na čo ktoré slúži?

Priame madlo zviera s povrchom dverí uhol 90°, zatiaľ čo vyosené 45°. Vyosené madlá sa používaju všade tam, kde by priame madlo bránilo v pohodlnom odomykaní dverí. V iných prípadoch stačí priame madlo namontovať ďalej od kraja dverí.

Cena je uvedená za 1 kus madla, koľko stojí obojstranné prevedenie?

1 pár madiel pozostáva z 2 kusov, preto nezabudnite objednať oba kusy. Spojovací materiál sa počíta na každé dvere iba jedenkrát, a to bez ohľadu na to, či ide o jednostranné alebo obojstranné upevnenie. Preto počet sád = počet dverí.

Aký spôsob odberu je možný?

Osobne v predajni alebo kuriérom.

Koľko stojí doprava?

Doprava kuriérom je zadarmo pre všetky objednávky nad 120 EUR s DPH. Menšie objednávky posielame za 6,60 EUR s DPH.

Akou formou je možné platiť?

Pri osobnom odbere v hotovosti, kartou alebo prevodom vopred. Ak si tovar necháte poslať, tak prevodom vopred alebo kuriérovi na dobierku v hotovosti.

Čo robí rozetu bezpečnostnou?

Rozeta je po montáži bezpečnostnej vložky chránená proti demontáži z vonkajšej strany. Je pevná, vyrobená z masívnej ušľachtilej ocele, a tak dôstojne chráni Váš vchod pred napadnutím.

Akú hrúbku roziet si mám zvoliť?

Platí zásada, že koniec bezpečnostnej vložky a povrch rozety by od seba mali byť vzdialené max. 2-3 mm. Ak meníte aj vložku, najprv zvoľte hrúbku roziet a až potom rozmer vložky. Viac informácií ako správne odmerať vložku.

Ako sa meria bezpečnostná vložka?

Od stredu upevňovacej skrutky po oba konce vložky. Výsledok sú 2 rozmery, najčastejšie 30/35 mm. Ak si budete priať na vnútornej strane vložky otočný gombík, uveďte aj to, ktorý z rozmerov pôjde na vnútornú stranu dverí. Viac informácií, ako merať bezpečnostnú vložku.

Platí zásada, že koniec bezpečnostnej vložky a povrch rozety by od seba mali byť vzdialené max. 2 - 3 mm. Ak meníte aj vložku, najprv zvoľte hrúbku roziet a až potom rozmer vložky.

Rozeta je po montáži bezpečnostnej vložky chránená proti demontáži z vonkajšej strany. Je pevná, vyrobená z masívnej ušľachtilej ocele a dôstojne chráni váš vchod pred napadnutím.

Prakticky všetky madlá z našej ponuky madiel môžete použiť na každý typ dverí. O použití madla potrebujeme vedieť už pri objednávke, aby sme k madlu pripravili správny spojovací materiál. Pomôže nám najmä informácia, z akého materiálu sú dvere vyrobené (plastové, hliníkové, oceľové, drevené, sklenené) a údaj o hrúbke dverí v mm.